3 października 2022 r. otwiera się Biblioteka Wydziału Neofilologii, w której znajdziecie księgozbiory Katedry Hungarystyki, Instytutów Anglistyki, Germanistyki, Romanistyki, Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich oraz Katedry Italianistyki, a także depozyt Instytutu Lingwistyki Stosowanej.

Lokalizacja:

• Dobra 55, pomieszczenie 0.150 (przy wejściu od ul. Lipowej).

Godziny otwarcia: 10.00–18.00

Zamówienia i odbiory:

• Książki zamawia i rezerwuje się tak jak do tej pory – poprzez Katalog Bibliotek UW.
  • Wypożyczać można książki z magazynów, a książki znajdujące się w czytelni będzie można przeglądać jedynie na miejscu.
  • Czas oczekiwania na zamówienie: do 1 godz.
  • Ostatnie zamówienie będziemy realizować o godz. 17:00, zatem jeśli chcecie odebrać książkę tego samego dnia, należy ją zamówić do godz. 16:59.
  • Czas odbioru zamówień i rezerwacji: do 5 dni.

Limity wypożyczeń:

• studenci studiów licencjackich i magisterskich – maks. 10 książek na 30 dni;
  • doktoranci i pracownicy administracyjni – maks. 20 książek na 90 dni;
  • pracownicy naukowi – maks. 20 książek na 180 dni.

Prolongaty i kary:

• Książki można prolongować do 5 razy, każdorazowo o 30 dni.
  • Za każdy dzień przetrzymania książki będzie naliczała się kara w wysokości 40 gr za każdą książkę.
  • Karę za przetrzymanie należy zapłacić przelewem na konto: 46 1160 2202 0000 0000 6084 9628 (tytuł przelewu: „BWN za przetrzymanie książek”)
  • Po opłaceniu kary należy przesłać potwierdzenie przelewu na adres biblioteka.wn@uw.edu.pl

Zwroty:

• Książki można zwracać w wypożyczalni lub do wrzutni we wnęce przy czytelni. Uwaga: książki wrzucone do wrzutni będą zdejmowane z konta następnego dnia rano.

Kontakt:

• Z wypożyczalnią i czytelnią: biblioteka.wn@uw.edu.pl
  • Bezpośrednio z mgr Moniką Moczulską – mailowo lub w trakcie dyżurów w wypożyczalni i czytelni (wstępnie w poniedziałek w godz. 13:30–18:00 i w czwartek w godz. 10:00–13:30).