I. Egzamin pisemny
- Przy pracy nad testem należy używać przeglądarki Google Chrome.
- Zgodnie z zarządzeniem rektora (nr 84, z 3 maja 2020 r.) studenci muszą korzystać z kont poczty elektronicznej o domenie identyfikowanej z Uniwersytetem Warszawskim.
- Egzamin pisemny odbywa się na platformie Google (Classroom, Forms). W terminie najpóźniej na dwa dni przed wyznaczonym terminem egzaminu należy zarejestrować się na przedmiot EGZAMIN z PNJW/F (kody zostaną przesłane przez prowadzących zajęcia). Rejestracja jest jednoznaczna z podejściem do egzaminu; zgodę na podejście do niego muszą wyrazić także lektorzy.
Terminy rejestracji – zgodnie z harmonogramem:
Na studiach I stopnia:
I rok hungarystyki do 11.06 do godz. 23.59
I rok fennistyki do 13.06 do godz. 23.59
II rok hungarystyki do 8.06 do godz. 23.59
III rok filologii ugrofińskiej-język węgierski do 13.06 do godz. 23.59 III rok filologii ugrofińskiej-język fiński do 13.06 do godz. 23.59
IV rok filologii ugrofińskiej-język węgierski do 12.06 do godz. 23.59 IV rok filologii ugrofińskiej-język fiński do 13.06 do godz. 23.59
Na studiach II stopnia
I rok hungarystyki do 12.06 do godz. 23.59
I rok fennistyki do 13.06 do godz. 23.59 - Test może składać się z kilku części (w zależności od rocznika – dokładna informacja zostanie przekazana przez prowadzących). Należy go rozwiązać w określonym limicie czasowym, każde rozpoczęte 5 min. opóźnienia przy zwrocie rozwiązanego testu do prowadzącego będzie się wiązało z odjęciem 5% punktów (z punktacji przewidzianej dla danej części, lub całości).
- Między poszczególnymi częściami testu może być przewidziana „przerwa techniczna” (ok. 10 min) dla wyrównania ew. przesunięć czasowych związanych z przesyłaniem testów. O ew. przerwach studenci będą powiadomieni przed egzaminem przez prowadzących.
- Wszystkie części testu zostaną przesłane w dokumencie Google, na którym należy pracować i po zakończeniu rozwiązywania testu zwrócić do prowadzącego (nie można testu kopiować i przesyłać w innym formacie).
- W przypadku podejrzenia, że test nie został rozwiązany samodzielnie (np. powtarzające się te same błędy u kilku osób) może dojść do jego unieważnienia i utraty przez studenta pierwszego terminu egzaminu.
II. Egzamin ustny
- Egzamin ustny odbywa się na Google Meet, należy używać przeglądarki Google Chrome.
- Zgodnie z zarządzeniem Rektora (nr 84, z dn. 4 maja 2020 r.) egzamin ustny jest rejestrowany przez egzaminatora, nagrywany jest głos i obraz, dlatego student przystępujący do egzaminu ustnego musi dysponować kamerą.
- Każdy z roczników przygotowuje listę – kolejność „wchodzenia” na egzamin (zgodnie z sugestią prowadzących zajęcia, dotyczącą czasu trwania egzaminu).
- Studenci na egzamin ustny będą zapraszani przez prowadzących (pod podanym przez nich linkiem), zgodnie z ustaloną listą.
- Do egzaminu ustnego student może podejść po uzyskaniu min. 60% punktacji przewidzianej dla części pisemnej. O ew. niedopuszczeniu do egzaminu ustnego zostanie powiadomiony najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem tego egzaminu.
- W trakcie egzaminu ustnego student zostanie powiadomiony o wyniku testu pisemnego. Na prośbę studenta, w dniu egzaminu ustnego, po tym, jak wszyscy już przystąpią do tego egzaminu, będzie mógł otrzymać do wglądu swój test.
- Egzamin ustny oprócz rozmowy na tematy, które zostaną przedstawione najpóźniej na dwa tygodnie przed egzaminem będzie zawierał także zadania związane z gramatyką, przekładem oraz zagadnieniami omawianymi na zajęciach w czasie roku akademickiego z PNJK.
III. Ostateczny wynik egzaminu - Ostateczny wynik egzaminu (ocena) jest wypadkową punktacji z egzaminu pisemnego i ustnego, przy czym waga tego drugiego jest większa (60%) i z obu części egzaminu należy uzyskać minimum 60% punktów dla nich przewidzianych.
- Zgodnie z pkt. 7 paragrafu 2 Uchwały nr 9 Rady Dydaktycznej dla kierunku hungarystyka, fennistyka, i filologia ugrofińska z dnia 25 września 2020 r., jeśli student zda egzamin pisemny ale nie zda egzaminu ustnego, to w sesji poprawkowej zdaje tylko egzamin ustny.