18 kwietnia 2023 gościliśmy u nas grupy studentów fennistyki z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gości w imieniu społeczności Katedry Hungarystyki powitała dr Csilla Gizińska. W programie spotkania znalazły się gry i zadania językowe na różnym poziomie fińskiego przygotowane przez Minnę Sorri, Venlę Parviainen oraz Tildę Anttilę. Następnie studenci wyruszyli na wspólny spacer ze zwiedzaniem Osiedla Jazdów.

Wieczorem fenniści uczestniczyli w zorganizowanym przez Ambasadę Finlandii przyjęciu integracyjnym. Mogliśmy posłuchać inspirujących historii naszych absolwentek, Justyny Polanowskiej i Marty Szewczyk, oraz dowiedzieć się dlaczego pani ambasador Päivi Laine mówi biegle po polsku i jak trafiła do świata dyplomacji.

Dziękujemy Ambasadzie Finlandii za gościnę.

Mamy ogromną nadzieję, że dzisiejsze spotkania zaowocują kolejnymi projektami i dalszą współpracą pomiędzy uniwersytetami.