Site Loader

W dniach 17–26 września 2021 r. pracownicy i studenci naszej Katedry po raz kolejny wezmą udział w Festiwalu Nauki w Warszawie. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych, wyjątkowych spotkań, bo i okazja jest wyjątkowa: stołeczny Festiwal Nauki obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.

Wszystko zaczęło się w 1997 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, kiedy grupa pasjonatów nauki, z prof. Davidem Shugarem na czele, wpadła na pomysł, aby badania naukowe prowadzone w laboratoriach pokazać szerokiej publiczności, a wykłady uniwersyteckie dostępne były nie tylko dla studentów.

Przez ćwierć wieku w ramach Festiwalu odbyło się kilka tysięcy imprez popularyzujących naukę: lekcji dla młodzieży szkolnej, pokazów dla dzieci, dyskusji, gier miejskich, wykładów.

W festiwalowe działania zaangażowały się największe i najważniejsze warszawskie szkoły wyższe, instytuty badawcze i towarzystwa naukowe, w tym także nasza Katedra.

W tym roku zapraszamy na spotkania:

Bejelentkeztethettelek? czyli jaki jest język węgierski, prowadzenie: dr Damian Kaleta, poniedziałek, 20 września, godz. 17.00

Lux ex Oriente. Węgrzy a prawosławie, prowadzenie: dr Marcin Grad, wtorek, 21 września, godz. 17.00

„Srebro to nie wstyd”, czyli Finowie i hokej, prowadzenie: dr Ewelina Bator, środa, 22 września, godz. 17.00

Spotkania odbędą się stacjonarnie w budynku Wydziału Neofilologii UW przy ul. Dobrej 55 w sali 2.014. Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych nauką. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl.