uroczysta inauguracja 2018/2019

W poniedziałek, 1 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Katedrze Hungarystyki UW. Zebranych studentów i pracowników powitała dr Csilla Gizińska, kierownik naszej katedry, i prof. dr hab. Ewa Geller, prodziekan Wydziału Neofilologii. Pozdrowienia wygłosili: JE Ambasador Węgier dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, JE Ambasador Republiki Finlandii Juha Ottman i JE Ambasador Republiki Estońskiej Martin Roger, tłumaczenie przemów na polski zapewnili: dr Marcin Grad, Marta Szewczyk i dr Anna Grzeszak.

Studentom I roku, którzy uzyskali najlepsze wyniki przy rekrutacji, dr Elżbieta Szawerdo wręczyła pamiątkowe odznaki UW. Następnie Adriana Szetlak w imieniu samorządu przybliżyła naszym nowo przyjętym kolegom możliwości związane ze studiowaniem ugrofinistyki.

Spotkanie swoim występem uświetnił chór katedralny pod kierownictwem Damiana Kalety: zebrani wysłuchali hymnu Polski, pieśni "Gaude Mater Polonia" i "Gaudeamus igitur" oraz hymnów państw ugrofińskich. Historii pozostałych symboli narodowych (herbów i flag) Węgier, Finlandii i Estonii dotyczyła prezentacja dr. Szymona Pawlasa.

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć.