Horváth Viktor: Tankom

Viktora Horvátha pt. Tankom

Kiedy: w poniedziałek, 28 maja 2018, o godzinie 13:15
Gdzie: Uniwersytet Warszawski, ul. Dobra 55, sala 2.014

Powieść Viktora Horvátha pt. Tankom opowiada o najeździe na Czechosłowację w 1968 roku. Głównym bohaterem utworu o znamionach bajki i prozy realistycznej zarazem jest wiernopoddańczy oficer, który w przywódcach ludu widzi ojców opatrznościowych i jest fanem seriali telewizyjnych demokracji ludowej. Jego z założenia poważne, a w rzeczywistości gorzko komiczne sprawozdanie jest przerywane dziecięcymi piosenkami.

Rozmowę z autorem poprowadzi Zoltán Németh.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Powieść Viktora Horvátha pt. Tankom stanowi czwarty tom środkowoeuropejskiej serii wydawniczej K4, w ramach której co roku wydawana jest (jednocześnie w czterech językach) najnowsza książka autora pochodzącego z Węgier, Słowacji, Czech bądź Polski.

Serię wydawniczą K4 i spotkanie z autorem finansuje Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.